Quotex Демо сметка - Quotex North Macedonia - Quotex Северна Македонија

Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка
Во светот на финансиите и инвестициите, знаењето и искуството се витални компоненти на успехот. Сепак, стекнувањето практично искуство во ситуации на реален пазар може да биде предизвик, особено за новодојденците или оние кои сакаат да истражуваат нови стратегии. Затоа Quotex, водечка платформа за тргување, нуди моќна алатка за да им помогне на трговците од сите нивоа да ја совладаат уметноста на тргување - демо сметката Quotex.

Quotex е платформа која ви овозможува да инвестирате онлајн во различни финансиски инструменти. Можете да заработите до 95% поврат на секоја инвестиција што ќе ја направите. Ако сте нови во Quotex, можете да се регистрирате за демо сметка за да ги вежбате вашите вештини за тргување без да ризикувате пари. Еве ги чекорите за да регистрирате демо сметка на Quotex:


Како да регистрирате демо сметка на Quotex

Демо сметката е бесплатен и без ризик начин да ги вежбате вашите вештини за тргување и да ги тестирате вашите стратегии. Можете да користите виртуелни пари за да тргувате на реални пазарни услови без да ризикувате вистински пари. Еве ги чекорите за да регистрирате демо сметка на Quotex:

1. Започнете со посета на веб -локацијата Quotex користејќи веб-прелистувач на вашиот компјутер или мобилен уред и кликнете на копчето „ Регистрација “ или „ Регистрирај се “ во горниот десен агол на страница.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка
2. Внесете ја вашата адреса за е-пошта и креирајте силна лозинка. Изберете валута за вашата сметка и согласете се со договорот за услуги на Quotex. Потоа повторно кликнете на копчето „Регистрација“.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметкаМожете исто така да се регистрирате со вашата VK, Google или Facebook сметка ако сакате.

3. Ќе добиете е-пошта за потврда од Quotex. Кликнете на копчето „Потврди ја е-поштата“ во е-поштата за да ја потврдите вашата адреса на е-пошта и да пристапите до вашата демо сметка.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка
4. Откако ќе се најавите на вашата сметка, ќе видите две опции: „Тргување со демо сметка“ и „Дополнете со 100 долари“. Кликнете на првата опција за да започнете со тргување со демо сметка.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка
5. Ќе добиете 10.000 долари на вашата демо сметка за вежбање.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка
Секоја чест! Така можете да регистрирате демо сметка на Quotex и да започнете да учите како да тргувате онлајн. Можете да користите различни индикатори за тргување, сигнали и стратегии за да ги направите вашите предвидувања.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка
Quotex е иновативна и корисничка платформа која нуди многу придобивки за трговците од сите нивоа. Можете исто така да ја преземете нивната мобилна апликација за iPhone или Android и да тргувате во движење.

Зошто да изберете демо сметка на Quotex

Еве некои од придобивките и карактеристиките на демо-сметката:

1. Вежбајте со виртуелни фондови: Демо-сметката е претходно наполнета со виртуелни средства, што ви овозможува да извршувате занаети и да ја доживеете возбудата од тргувањето без да го ризикувате сопствениот капитал. Ова ви овозможува да ги усовршите вашите трговски вештини, да експериментирате со различни стратегии и да изградите доверба во вашите способности.

2. Пристап до податоци за пазарот во реално време: со демо сметка на Quotex, имате пристап до податоци од пазарот во реално време. Ова значи дека можете да вежбате тргување со точни информации за пазарот, овозможувајќи ви да симулирате вистински сценарија за тргување и да донесувате информирани одлуки.

3. Целосна функционалност на платформата:Демо-сметката Quotex ја нуди истата сеопфатна функционалност како платформата за тргување во живо. Можете да истражувате различни типови нарачки, да користите алатки за техничка анализа, да пристапите до различни пазарни средства и да ги тестирате карактеристиките на платформата до нивната целосна мера.

4. Пристап до алатки за цртање графикони и анализа: демо-сметката обезбедува пристап до широк опсег на алатки за графикони и анализи. Можете да вежбате да ги анализирате трендовите на пазарот, да применувате индикатори и да ги идентификувате потенцијалните можности за тргување. Ова практично искуство ви помага да развиете длабоко разбирање за динамиката на пазарот и да ги подобрите вашите вештини за техничка анализа.

5. Безбедна средина за учење:Демо сметката Quotex обезбедува безбедна средина за трговците да стекнат практично искуство без страв од финансиска загуба. Тоа ви овозможува да ги истражувате карактеристиките на платформата, да ги разберете концептите за тргување и да тестирате различни стратегии пред да инвестирате вистински пари.

6. Добијте доверба: Довербата е суштински елемент на успешното тргување. Демо сметката Quotex ви помага да стекнете доверба со тоа што ви овозможува да вежбате и да постигнете позитивни резултати без страв од финансиска загуба. Постојаниот успех во симулираната средина може да ја зголеми вашата самоувереност, овозможувајќи ви да пристапите на тргување во живо со мирен и фокусиран начин на размислување.

7. Непречена транзиција кон тргување во живо:Откако ќе стекнете доволна доверба и експертиза преку демо сметката, можете непречено да преминете на тргување во живо на Quotex. Со цврста основа изградена на демо тргување, ќе бидете подобро опремени да управувате со реалните средства и да се движите низ комплексноста на финансиските пазари.

Може ли да го надополнам виртуелното салдо за демо-сметката Quotex?

Можете да го надополнувате вашиот виртуелен биланс во секое време. Нема ограничување за тоа колку долго можете да ја користите демо сметката или колку занаети можете да направите. Можете да ја користите демо сметката колку сакате и кога сакате. Овој неограничен пристап им овозможува на трговците да ги усовршат своите техники, да истражуваат нови пазари и да тестираат различни стратегии без страв од финансиска загуба.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка


Како да тргувате на Quotex со демо сметка

Можете да пристапите до интерфејсот за тргување со кликнување на копчето „Трговија“ на почетната страница. Можете да изберете кое било средство од списокот на левата страна на екранот.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка
Изберете временска рамка (времето на истекување на вашата трговија) ​​и внесете го износот што сакате да го инвестирате во вашата трговија (минималниот износ е $1, а максималната сума е $1.000). Конечно, треба да кликнете на едно од копчињата: „Горе“ или „Долу“, во зависност од тоа дали мислите дека цената ќе оди нагоре или надолу на крајот од договорот.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка
Ќе го видите резултатот од вашата трговија на десната страна на екранот.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка
Тоа е тоа! Сега можете да ги истражувате карактеристиките и функциите на платформата и да научите како ефективно да тргувате со бинарни опции.

Како да депонирате пари на вистинска сметка на Quotex

1. Можете исто така да се префрлите на вистинска сметка во секое време со кликнување на копчето „Депозит“ во горниот десен агол на страницата и да направите депозит од најмалку 10 долари. Quotex не наплаќа никаков надомест за операциите за депозит или за повлекување.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка
2. Изберете начин на плаќање за депонирање пари на Quotex. Quotex поддржува различни начини на плаќање, како што се кредитни картички, дебитни картички, електронски плаќања, банкарски трансфери и криптовалути.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка
3. Откако ќе ја внесете сумата и ќе го изберете начинот на плаќање, ќе треба да ја потврдите вашата уплата. Во зависност од начинот на плаќање што го избравте, можеби ќе треба да дадете дополнителни информации. На пример, ако користите кредитна или дебитна картичка, можеби ќе треба да ги внесете деталите за вашата картичка и да завршите 3D Secure потврда. Ако користите е-паричник или криптовалута, можеби ќе треба да се најавите на вашата сметка или да скенирате QR-код. Ќе ги видите упатствата на екранот.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка
4. Откако ќе се потврди вашата уплата, ќе ги видите средствата во состојбата на вашата сметка на Quotex. Сега можете да започнете да тргувате на Quotex користејќи која било од над 400 алатки и средства достапни на платформата.
Демо сметка на Quotex: Како да регистрирате сметка


Заклучок: Демо-сметката на Quotex ги забрзува и максимизира вашите шанси за успех

Регистрирањето демо сметка на Quotex е суштински чекор и за почетниците и за искусни трговци да ги усовршат своите трговски вештини, да ги истражат карактеристиките на платформата и да стекнат доверба без да ризикуваат вистински средства, овозможувајќи ви да започнете трговско патување без ризик и да го отклучите целосно потенцијалот на оваа моќна платформа.

Без разлика дали сте почетник кој бара да ги научи основите на тргувањето или искусен трговец кој има за цел фино да ги прилагоди вашите стратегии, демо сметката Quotex нуди поддржувачка и реална средина за подобрување на вашите вештини за тргување. Искористете ги предностите на овој непроценлив ресурс за да ја изострите вашата трговска предност и да го отворите патот за успех на финансиските пазари.
Thank you for rating.